Úkoly pro sbor Kalamajka – distanční výuka

Kalamajka 19. 10 – 2. 11.

Milé zpěvandy, milí zpěváci,

nejprve jedna zpráva, která mě vůbec netěší, koncert 12.11. 2020 v Českém muzeu hudby musíme bohužel zrušit. Budeme ho nadále přesouvat a doufat, že si v tom krásném sále nakonec prostě zazpíváme!!!

Teď něco veselejšího, a to je náš zpěv.

Dnes vám posílám k poslechu odkazy na Dvořákovy Moravské dvojzpěvy, shodou náhod je „Nabróšená kosa“ právě ze záznamu koncertu v Českém muzeu hudby:

Nakonec ještě Johna Ruttera Look at the world:

Doporučuji vzít si k poslechu noty a zároveň si zpívat spolu se sbory na videu. Pěkně si tak zopakujete náš repertoár.

Jak vám jde Mamma mia? Orientujete se v notovém zápisu? Víte každý, který řádek zpíváte zrovna vy?

Pokud si nejste jistí, pište mi na hermankovastepanka@seznam.cz, budu ráda, když se ozvete!!

Všechny vás moc zdravím!

Štěpánka Heřmánková

Milé zpěvandy, milí zpěváci,

zde jsou úkoly pro období, kdy se nemůžeme vídat ve škole:

1) prosím, opakujte si skladby ze Zámecké noci, už je dobře umíte, tak jen abyste je úplně nezapomněli, stále doufám, že je ještě použijeme na koncertě

v Českém muzeu hudby 12.11. 2020

2) projděte si, prosím, nové noty z muzikálu Mamma mia, vy, kteří jste byli na poslední hodině, jste se již trochu zorientovali, ostatní se, prosím, alespoň seznamte s textem. Zde zasílám odkaz, kde je možné si písničku poslechnout v originální verzi (můžete si zkontrolovat výslovnost apod.):

Přeji hodně zdaru, těším se na vás!

Štěpánka Heřmánková