Tikari flutes

TIKARI Flutes

Flétnový soubor TIKARI Flutes byl založen v září 2013. Jeho členové jsou žáci ze Základní umělecké školy Marie Podvalové v Praze 9 – Čakovicích. V současné době má soubor 20 členů, ve věkovém rozmezí 12 – 21 let. Uměleckými vedoucími byly Andrea Rosíková a Jana Kasanová. Od roku 2023-24 vede soubor Andrea Rosíková.

Soubor má nastudované skladby soudobých, ale i klasických autorů v úpravě pro obsazení 1. – 5. flétna, altová a basová flétna a kontrabasová flétna.

TIKARI Flutes má za sebou nejen řadu vystoupení v rámci koncertů ZUŠ Marie Podvalové, ale i soutěží a zahraničních turné.

V roce 2015 soubor získal 1. místo na mezinárodním soutěžním festivalu v Belgickém Neerpeltu

V roce 2016 soubor absolvoval koncertní turné v Japonsku (Velvyslanectví ČR, Festival Mladá Praha, Koncert ve spolupráci s Musica Yokohama)

V březnu 2017 získal soubor 1. místo v kategorii do 14 let v krajském kole soutěže Ministerstva školství pro Jazzové soubory a orchestry.

V roce 2017 a 2019 se soubor stal Laureátem Národní rozhlasové soutěže pro mladé hudebníky Concerto Bohemia v kategorii soubory a orchestry do 16 let

V červenci 2018 získal soubor GOLD AWARD na Festivalu Světového Orchestru ve Vídni.

V květnu 2019 soubor získal 1. cenu CumLaude na mezinárodním soutěžním festivalu v Belgickém Neerpeltu.

V červenci 2019 soubor absolvoval turné v Číně. Vystupoval na festivalech Harbinu, Bailu a Pekingu.

více na : www.tikari.cz